Home Uncategorized Me këta përbërës do shpëtoni nga thinjat njëherë e përgjithmonë, ja si...

Me këta përbërës do shpëtoni nga thinjat njëherë e përgjithmonë, ja si ta përdorni!

191
0

Ky është një trajtim super efektiv që do të rrisë rrënjët e flokëve, do të ushqejë kokën tuaj të flokëve shumë mirë dhe së shpejti do të vëreni se së shpejti të gjitha flokët e bardhë do të fillojnë të bëhen të zeza përsëri nga rrënjët.

E ju duhen vetëm 2 përbërës që janë lehtësisht të disponueshëm për ju.
-Aloe vera gel
-Vitamina E 400 kapsulë
-Në një tas të pastër merrni 2 lugë xhel aloe vera

-Shtypni një kapsulë vitaminë E dhe shtoni këtë vaj me xhel aloe vera
-Mixoni atë mirë vazhdimisht për 10 minuta, ju do të merrni një krem si konsistencë

-aplikojeni këtë krem për të gjithë kokës tuaj dhe masazh atë mirë për 4-5 minuta
–Lëreni atë për një natë në kokën tuaj
–Lani flokët të nesërmen ne mengjes

Aloe vera përmban diçka të quajtur enzima proteolitike që riparojnë qelizat e vde. kura të lëkurës në lëkurën e kokës. Ajo gjithashtu vepron si një kondicioner i madh dhe i lë flokët të gjitha të butë dhe me shkëlqim.

Promovon rritjen e flokëve, parandalon kruarje në lëkurën e kokës, zvogëlon zbokthin dhe i kushtëzon flokët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here