Home Uncategorized Kur do të ketë reshje shiu në Kosovë?

Kur do të ketë reshje shiu në Kosovë?

170
0

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme, raporton Gazeta Express.

Sipas PW, sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell, derisa, njëjtë para shihet të mbajë edhe përgjatë ditëve të para të javës së ardhshme.

3.09.2020 – Vransira të cilat edhe sot mbeten në rajon, vonë në mbrëmje dhe gjatë natës mund të sjellin kushte për reshje të do bëta lokale shiu. Ndërsa në ditët e ardhshme parashihet të mbajë mot i qëndr ueshëm kryesisht me diell, e temperat urat në fundjavë gradua lisht do të shënojnë rritje, që dit ën e dielë dhe të hënë kapin edhe vlerat maksimale prej 30C.

Mot kryesisht me diell parashihet të mbajë edhe përgjatë ditëve të para të javës së ardhshme.

4.9.2020 – He rët në mëngjes vende-vende riga lokale shiu. Paradite pjesërisht vranët, ditën mot i mirë, krye sisht me diell. Temperaturat në vise të ulëta 11C deri 26C, e në vise malore 9 deri 18C. Do të fryejë erë mesatare nga verilindja 5-11m/s. Indeksi UV: 6.

5.09.2020 – Më ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ftohtë, e rreth viseve të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Temperaturat në vise të ulëta do të luhat en nga 9C deri 28C, e në vise malore 6C deri 20C. Era do të fryejë e lehtë krye sisht nga verilindja 1-4m/s. Indeksi UV: 7.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here