Home Uncategorized Dikur aktorja e preferuar e kosovarëve, kështu duket sot Teuta Sadiku

Dikur aktorja e preferuar e kosovarëve, kështu duket sot Teuta Sadiku

251
0

Para disa viteve ishte ndër aktoret më të pëlqyera shqiptare, percjell KorrektPress.

Bëhet fjalë për Teuta Sadikun e cila ishte pjesmarrëse e shumë kasetave dhe xhirimeve të festave të fundvitit, ku luajti shumë personazhe së bashku me të ndjerin Lecin, aktorin Cimen etj.

Humori i saj ishte padyshim pjesë e çdo familje duke u pëlqyer mjaftueshëm, por ka kohë të gjatë që aktoren Sadiku nuk e kemi parë të angazhuar në televizion.
Ndërsa, dy vite më parë ajo drejtoi emisionin “Tregimet e mija” në Radio Televioznin e Kosovës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here