Home Uncategorized Ja kush do të jetë presidenti, kryeministri dhe kryetari i Kuvendit të...

Ja kush do të jetë presidenti, kryeministri dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës? Simpatizantët e Vetëvendosjes publikojnë emrat!

200
0

Simpatizantët e Lëvizjes Vetëvendosje së fundi kanë filluar të jenë aktiv duke shpërndarë një fotografi interesante në rrjetet sociale.

Në fotografi shihet Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Glauk Konjufca, përcjell “Bota sot”.

Përvec që shihet së bashku, mbi këta të fundit janë edhe disa nga pozitat, që sipas simpatizantëve të këtij subjekti, kjo treshe do të udhëheqë me vendin brenda një kohe të shkurtër.

Vjosa Osmani presidente, Albin Kurti kryeministër, kurse Glauk Konjufca kryetar i Kuvendit.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje vazhdimisht ka shprehur pakënaqësitë e tyre rreth aktvendimit të Gjykatës Kushtetuese me të cilin lejohet që të formohet qeveria e re, pa shkuar vendi në zgjedhje të parakohshme.

Vetëvendosje së fundit edhe me peticion kërkon zgjedhje të reja në vend

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here