Home Uncategorized Nga kjo ditë rikthehen rrebeshet e shiut dhe rrufetë në vendin tone

Nga kjo ditë rikthehen rrebeshet e shiut dhe rrufetë në vendin tone

214
0

Gjatë ditës së diel në Kosovë do të mbaj mot me diell dhe nxehtës, derisa pasdite rreth viseve malore pritet që të ketë ndonjë rrebesh shiu.

Prishtina Weather ka njo.ftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranës.irat në orët e vona mund të sjellin reshje të izoluara shiu të shoqë ruara me shkarkime rrufesh, kryesisht në disa zona qendrore dhe veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksi.malet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.

Nga fillimi i javës së ardhshme mbi rajon pritet kalimi i një fronti të ftoh të nga Europa qëndrore, që sjellë kushte për zhvillime të rrebesheve me shi dhe bubullima, kryesisht orëve të pasdites.

Indeksi i rrezeve UV në vlera shumë të larta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here