Home Uncategorized U dha dorën fëmijëve shqiptarë kur e gjithë bota i la, Bill...

U dha dorën fëmijëve shqiptarë kur e gjithë bota i la, Bill Clinton: Shqiptarët janë shtëpia ime, krenari!

256
0

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në 20 vjetorin e hyrjes së NATOS-s në Kosovë ka ngr itur të gjithë të pranishmit në këmbë.

Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend.

Në fjalën e tij Clinton kishte thënë se ‘është i lumtur që bashkë me Albright, Clarkun dhe të tjerët e ndalën spastrimin etnik në Kosovë’. “Një rrë film i shkurtër për të kaluarën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here