Home Uncategorized Sondazhi i ri në Kosovë: PDK dhe LDK shumë poshtë, kaq fiton...

Sondazhi i ri në Kosovë: PDK dhe LDK shumë poshtë, kaq fiton Vetëvendosje

182
0

Sondazhi i ri në Kosovë: PDK dhe LDK shumë poshtë, kaq fiton Vetëvendosje

Një kompani e madhe e sondazheve në Kosovë (e njohur për redaksinë), ka realizuar një sondazh politik para tre jave në Kosovë, merr vesh gazeta “Bota sot”.

Sipas atij sondazhi i cili nuk është publikuar ende, të parën e nxjerr Lëvizjen Vetëvendosje me 42%, ndërsa PDK-në dhe LDK-në me nga 15%, ku të dyja këto kanë një diferencë rreth 0.5% mes tyre.

Në anën tjetër, partia e Ramush Haradinajt, AAK, del t’i ketë diku rreth 7% të votave.

Ndërsa Nisma e Fatmir Limajt nuk do ta kalonte pragun nëse zgjedhjen do të mbaheshin këtë të diel.

Gjithashtu gazeta “Bota sot” merr vesh se ky sondazh është financuar nga një parti politike, por që për shkak të rezultatit të keq në sondazh, nuk e kanë publikuar fare në opinion, mirëpo ende nuk dihet saktë se a do ta bëjnë këtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here