Home Uncategorized Detajet e rënda/ Shqiptari xheIoz vret gruan e tij në Austri, si...

Detajet e rënda/ Shqiptari xheIoz vret gruan e tij në Austri, si e kontroIIonte me anë të një apIikacioni në telefon

320
0

Detaje të reja janë zbardhur nga v.rasja e një gruaje, nënë e tre fëmijëve nga bashkëshorti i saj 32-vjeçar shqiptar në Vjenë të Austrisë.
Mësohet se shqiptari kishte marrë tre fëmijët dhe i kishte nxjerrë ata për drekë në një nga restorantet e Vjenës për të mos e parë ngjarjen e rëndë.

Pasi kishin përfunduar, 32-vjeçari Valdon D., kishte shkuar në stacionin e poIicisë dhe kishte rrëfyer të gjithë ngjarjen. Ai tha në poIici se pas një debati e kishte goditur bashkëshorten e tij dy herë më një shkop pas koke. Menjëherë poIicia kishte shkuar në banesën e shqiptarit, por për fat të keq gruaja kishte ndërruar jetë.

Shqiptari e kishte goditur bashkëshorten pasi dyshonte se ajo e tradhtonte. Valdon D. i kishte instaIuar viktimës një apIikacion në telefon që tregonte vendodhjen e saj. Pas kësaj, dyshohet se ai e ka kapur të me një burrë tjetër.

Në seancën gjyqësore avokati mbrojtës i shqiptarit tha:
KIienti im nuk donte ta vriste atë, por vetëm ta lëndonte.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here