Home Uncategorized Dhëndrri sëmuret Covid-19 para dasmës, nusja bën veprimin e papritur

Dhëndrri sëmuret Covid-19 para dasmës, nusja bën veprimin e papritur

217
0

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çift nga Teksasi i SHBA-ve kishin datën e martesës në mes të korrikut. Por, kjo pasoi me fatkeqësi, pasi dhëndrri u infektua me COVID 19 dhe gjendja e tij u përkeqësua duke ia pamundësuar martesën.

Gjendja e Carlos po shkonte drejt përkeqësimit në spital dhe më pas u desh të transferohej në reanimacion. E fejuara e tij, Grace ishte konsultuar me një nga mjekët e spitalit për t’i bërë atij befasinë e jetës.

Grace veshi fustanën e nusërisë dhe në koordinim mje mjekun kujdestar vendosi të futej në dhomën e të dashurit. Atij i kishte përgatitur një kostum montazh duke ia vënë mbi shtrat.

Familjarët e Carlos ishin të ftuarit e vetëm në këtë ceremoni mbresëlënëse. Ajo iu afrua të dashurit tek shtrati në spital duke mos i lejuar të flas por duke i konfirmuar se janë të martuar që nga ai moment.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here