Home Uncategorized (Video që ta lumturon ditën) “U shërua edhe pacienti i fundit nga...

(Video që ta lumturon ditën) “U shërua edhe pacienti i fundit nga Covid-19″/ Mjeket gëzohen pa masë dhe kërcejnë kështu

319
0

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon entuziazmin e dy mjekeve suedeze që kanë përcjellë pacientin e fundit të shëruar nga covid-19 nga spitali.

Qytetari turk i prekur nga COVID -19 në Suedi mbërrin në Turqi

Të veshura me masat mbrojtëse dhe me maskë ato kërcejnë të lumtura nën tingujt e këngës “Flash dance, what a feeling”.

“Kur pacienti i fundit largohet”, shkruhet krah videos ndërsa fokusohet edhe dhoma e spitalit bosh.

Mbi 82.000 persona të prekur nga koronavirusi në mbarë botën

Aktualisht numërohen vetëm 5574 persona që kanë humbur jetën nga virusi në Suedi.

Suedia e pati anashkaluar izolimin në kohën e shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, ndërsa tashmë është përballur me tkurrje ekonomike prej 8.6 për qind në periudhën prill-qershor në krahasim me periudhën paraprake.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here